Pravidelné akce střediska Psychopompos


Četba z Novalise - Modrý květ

Každé úterý: 17:15 – 18:15
Vstupné dobrovolné

Od 3.1. 2017 začínáme s Četbou Legendy o Sigurdovi a Gudrún (vydání nakl. ARGO) od J.R.R. Tolkiena.

Otevřená účast, četba úryvku z knihy a debata o přečtteném v poklidném duchu s vybaným čajem.


Skupina snů

Jednou měsíčně páteční odpoledne
Cena 600 Kč/konání
Max. počet účastníků 12
Účast závazná
vstup po individuálním pohovoru s Martinem Skálou

Taoistické motto: Zdálo se Čuangovi, že je motýl, jenž poletuje kolem… Náhle se probudil a seznal,že je Čuang! A teď neví - zdálo se Čuangovi, že je motýl, nebo se zdá nyní motýlu, že je Čuang?

Ve spánku trávíme zhruba třetinu svého života. Zažíváme zde nepředstavitelná dobrodružství. Přicházíme na nečekaná řešení. Máme nevídané schopnosti. Dějí se neobvyklé věci. Platí zde neznámá pravidla. Posviťme si světlem našeho vědomí na náš snový život a porovnejme jej s naším životem bdělým. Vždyť naše duše se pohybuje na pomezí vnitřního a vnějšího nekonečného světa a to, co vnímáme je naše nejbližší okolí a naše sny. Ve skupině snů se zaměřujeme na nalézání souvislostí mezi naším vnitřním a vnějším životem a tak jej obohacujeme o jeho skrytou tvář.


Psychologie a alchymie

Pořádá: Michal Pacvoň
Cca 1x měsíčně středa od 18 do 20 hodin, dle kalendáře
Uzavřená skupina

Cílem semináře je setkávat se nad prvním dílem Jungova spisu „Psychologie a alchymie“.
Kniha sestává z úvodu do problematiky individuace a její souvislosti s alchymií, načež následuje jedinečná série snů, které ilustrují individuační proces na příkladu konkrétní snové zkušenosti jednoho muže. Jung sny analyzuje a amplifikuje alchymickými symboly a souvislostmi. Seminář by měl být místem, kde budeme společně diskutovat o myšlenkách a souvislostech, které z knihy vyplývají nebo které se nám při čtení vynoří. Seminář by měl mít tak zážitkovou část, kdy budeme imaginovat nebo jiným způsobem zpracovávat diskutované sny nebo alchymické motivy. Seminář bude otevřený nápadům a souvislostem, které do něj účastníci přinesou. Měl by být spíše společnou prací než výkladem.

Setkávat se budeme jednou měsíčně. Vstupné: příspěvek na pronájem místnosti (50-100 Kč podle počtu účastníků).


Tomáš Mittelbach - Hlídání dětí

Nabízíme možnost hlídání dětí (nejen) během terapie. Cena 100 kč/hodinu nebo méně dle náročnosti. Po předchozí domluvě na tel.: 605 254 265 - Tomáš Mittelbach (viz. stránka "O nás"). Věková hranice cca. od jednoho roku, hlavně záleží na Vašem posouzení, zda dítě zvládne po potřebnou dobu býti s pro něj cizím člověkem.

Leták pravidelných akcí


Výuka

Martin Skála nabízí možnost objednání výuky formou jednorázových přednášek či jako celistvý předmět:

Sylabus přednášek

Cena přednášek viz ceník služeb